Navelli Mobilya Blog Eğrisiyle Doğrusuyla, Tüketicinin Gözünden, Chester Koltuk Modelleri
Blog

07 Temmuz 2019

Eğrisiyle Doğrusuyla, Tüketicinin Gözünden, Chester Koltuk Modelleri

Chester modeller rahat ve konforlu modeller midir?

We b sitelerinde yapmış olduğum incelemelerde chester koltuk modelleri ile ilgili yazılan blog ya da makalelerde, “Şıklığı ve rahatlığı simgeleyen modeller”, olarak lanse edilmektedir. Chester koltuklar şıklığı temsil edebilir fakat çok da rahat ve konforlu modeller olduğunu söylemenin fazla iddialı olduğunu düşünmekteyim. Bir klasik haline gelmiş orijinal chester modellerin yerine oturumu kapitonesiz modeller yapılarak konfor bir miktar arttırılmıştır. Bu yeni tarzla birlikte modern chester koltuk modelleri doğmuştur.

Cherter koltuk modelleri, yüz yıllardan bu yana modası geçmeyen bir model olduğunu, ihtişamlı bir duruşu olduğunu, dekorasyona ayrı bir hava kattığını,  chester koltukların bir tercih meselesi olduğunu söylemenin daha doğru bir yaklaşım olduğu kanaatindeyim. “Zevkler ve renkler tartışılmaz” gibi klişe bir ifade kullanmayacağım ama kişiye özel bir ürünü tartışmanın da bir manasının olmadığını düşünenlerdenim.

Her türlü kumaştan Chester koltuk modeli yapılabilir mi?

Chester koltuk modelleri her türlü kumaşa uygun modeller değildir. Genellikle kadife kumaşlar, nubuk kumaşlar, suni deri ya da hakiki doğal deri kumaşlar kullanılmaktadır. İnce dokulu yumuşak kumaşlar da kullanılabilir. Sert kumaşlarda kapitone iyi çıkmayacağı ve uygulamasının daha zor olduğu için pek tavsiye edilmemektedir.

Chester koltuk modelleri hangi mekânlarda kullanılmalıdır?

Çakma cherter modeller değil de, İhtişamlı gerçek bir chester model koltuk kullanılacaksa metre karesi yüksek alanlar tercih edilmelidir. Özellikle cherter modelinizin sırtında kapitone varsa duvar diplerine sıfırlamak yerine alanın ortasına koymak daha dekoratif bir görüntü oluşturacaktır. Gösterişli gerçek chester modellerinin daha çok, büyük salonlarda, otel lobilerinde, hastane bekleme salonlarında, farklı sağlık kurumları lobilerinde, eğitim kurumları girişlerinde, villa salonlarında, avm girişlerinde kullanılması daha uygun modellerdir.

Küçük salonlarda ve küçük yaşam alanlarında chester model koltuk kullanılır mı?

Alanım geniş değil yerim dar diyen Chester model hayranları, chester model koltuk almak istediklerinde oturumdan azaltmak zorunda kalabilirler ya da tamamı kapitoneli chester modeller yerine modernize edilmiş, kolları inceltilmiş, belirli bölgelerinde kapitone olan daha gösterişsiz sade modeller kullanabilirler.

Chester koltuk modellerinde temizlik nasıl yapılır?

Bu model koltuklarda sürtünme katsayısı yüksek kumaşlar tercih edilmeli, doğal temizleyici malzemeler kullanarak kumaş yönünde silme yapılabilir. Kapitoneler arasındaki tozlanma ise elektrik süpürgesi ile çok rahat bir şekilde giderilir.  Bu modellerin rahat bir şekilde temizlendiğini söylemek pek de mümkün değildir. Dökülen malzemenin cinsine ve lekenin büyüklüğüne göre temizlikteki başarı değişir.

 

 

Navelli Home / Eminkaya Mobilya

Emin Kaya

EN SON EKLENENLER

Navelli Markalı Mobilyalar: Tarzınıza Uygun Seçimler Yapın!

Navelli Markalı Mobilyalar: Tarzınıza Uygun Seçimler Yapın!

Koltuk Takımları: Hangi Model ve Renk Sizce En İyi?

Koltuk takımları seçerken en iyi model ve renk, kişisel tercihlere, evin dekorasyonuna ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Ancak, birkaç öneri verebilirim:

Yeni Bir Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemli. İşte bu konuda bazı öneriler:

Koltuk Takımlarının Ömrünü Uzatmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltuk takımları evlerimizde en çok kullandığımız mobilyaların başında geliyor. Bu nedenle, koltuk takımlarının ömrünü uzatmak ve daha uzun süre kullanmak için bazı önlemler almak gerekiyor.

Koltuk Takımları İle İç Mekan Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koltuk takımları, evlerimizde en çok kullandığımız ve en önemli mobilyalardan biridir. Bu nedenle, ev dekorasyonunda koltuk takımlarının doğru bir şekilde seçilmesi ve düzenlenmesi önemlidir

Koltuk Takımlarının Bakımı: Nasıl Yapılmalı?

Koltuk takımları, evinizin en çok kullanılan mobilyalarından biridir ve doğru bakım yapılmadığında zamanla eski görünümlerini kaybedebilirler. Bu nedenle, koltuk takımlarınızın ömrünü uzatmak .......

Eğrisiyle Doğrusuyla, Tüketicinin Gözünden, Chester Koltuk Modelleri

Chester modeller rahat ve konforlu modeller midir? Her türlü kumaştan Chester koltuk modeli yapılabilir mi? Chester koltuk modelleri hangi mekânlarda kullanılmalıdır? Küçük salonlarda ve küçük yaşam alanlarında chester model koltuk kullanılır mı? Chester koltuk .............

Döşemelik Kumaş Çeşitleri ve Özellikleri

Kadife Döşemelik Kumaşlar, Keten Döşemelik Kumaşlar, Şönil Döşemelik Kumaşlar, Nubuk Döşemelik Kumaşlar, Tay Tüyü Döşemelik Kumaşlar, Deri Döşemelik Kumaşlar, Suni Deri Döşemelik Kumaşlar, Flok Süet Döşemelik Kumaşlar, Gabardin Döşemelik Kumaşlar, .....

Web Sitemiz Yenilendi

Eminkaya Mobilya Dekorasyon firması olarak uzun süredir çalışmalarına devam ettiğimiz yeni internet sitemizi, tüm cihazlardan ve tarayıcılardan en iyi şekilde görüntülenecek tarzda tasarlayarak yayına almış bulunuyoruz.

Sosyal Medyadaki Yerimizi Hızla Alıyoruz

Son yıllarda dünyada internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş bulunmaktadır.
whatsapp